



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 1 MHz |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | 4.74 V |
| Number of Channels | 1 |
| Nominal Supply Current | 16 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 8 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.37 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Voltage | 2.37 V to 8 V |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
